Кращі Західноукраїнські ферми та справжнє молоко або Любов до своєї справи — запорука успіху

news image

В червні розпочалась реалізація нового бренду Farm Fresh. Його назва поєднує в собі два ключових елементи:

  • Fresh — свіжість, лише Західноукраїнські молочні продукти.
  • Farm — фермерські продукти, якість, натуральність.

Одним з основних завдань для Товариства було забезпечити виробництво сировиною для виготовлення якісного продукту, який би відповідав нашим обіцянкам перед споживачами. А ми обіцяємо свіже, справжнє та смачне молоко.

На сьогодні, ТМ Farm Fresh — це унікальна продукція на ринку Західної України, оскільки вимоги до якості фермерського молока, що використовується при її виробництві, надзвичайно високі. Саме тому молоко для виготовлення нашої продукції надходить лише із кращих ферм Західної України, які знаходяться поруч виробничих потужностей Товариства.

Серед фермерських господарств, що постачають сировину для нашого Товариства ми обрали найкращі — це ферми Волинської, Рівненської областей:

  • «Агро-Експрес-Сервіс»
  • «Лище»
  • «Україна»

Готуючись до запуску нового бренду, відділ маркетингу, спілкувався з представниками обраних ферм, щоб дізнатись секрет успіху отримання якісного молока.

При візиті до фермерського господарства «Україна» Здолбунівського району у зоотехнолога Юрія ми запитували – які повинні бути умови для хорошого утримання корів?
Дуже важливо, щоб умови утримання були комфортними. Тварина повинна споживати достатню кількість корму та мати можливість лягти відпочити, поїсти. Щоб корівки почувались комфортно має бути сухо, чисто та просторо.

Чи впливають умови життя тварин на якість молока, яке вони дають?
Безумовно, санітарно-гігієнічний стан впливає на якість молока. Якщо тварина утримується в чистих умовах, то при доїнні і якість молока буде краща (буде меншим бактеріальне обсіменіння, менше маститів, менший вміст соматичних клітин). Чистота – один з обов’язкових показників комфортних умов, що при доїнні прямо впливає на якість молока. Вим’я має бути чисте, також чистим повинен бути і покрив, без залишків гною і бруду. Саме тому ми обробляємо вим’я як перед, так і після доїння.

 

Що означає правильне харчування корів?
У нас є різні групи тварин. Тварини поділені по фізичному стану та по продуктивності. Кожна група має свій раціон, який ми балансуємо по поживних речовинах, враховуючи такі важливі показники як: кількість протеїну, жир, суха речовина, клітковина. Тобто той набір компонентів, який тварині потрібен для життя та виробництва молока. Наша задача забезпечити тварину кормом з усіма необхідними показниками, які потім переробляються у молоко.

Є тварини тільні, які потребують іншої годівлі, так як дають молока менше. Ті тварини, які після отелення дають багато молока в перші три-чотири місяці, потребують інтенсивного раціону, щоб не втрачати ваги і давати молоко. У нас є 6/7 груп тварин і, відповідно, 6/7 раціонів всі різні. Тварина проходить життєвий циклу від отелення, проходячи усі ці фізіологічні стани і повертаючись знову до отелення.

Чи існує секрет успіху для отримання якісного молока ?
Думаю, що кожен має робити свою справу якісно і добросовісно на своєму місці. Хтось відповідає за комфорт утримання, хтось за доїння, і тому, якщо кожен буде робити свою роботу чесно і добросовісно, то тоді і буде якісне молоко. Кожен працівник, і той, що годує тварину, забезпечуючи необхідним раціоном, хто доглядає за нею, створюючи умови для того, щоб вона була в чистому стані, той, хто правильно її доїть, забезпечують отримання чистого та якісного молока. Важливо, щоб кожен на своєму місці виробничого циклу ставився відповідально до виконання своєї роботи. Наш секрет успіху – це і хороша командна робота, і робота кожного працівника – сумлінна, якісна і добросовісна.

Що корові потрібно для того, щоб бути щасливою?
Треба любити свою справу. Той, що працює з тваринами, повинен просто їх любити, відчувати потребу, спостерігаючи за їхньою поведінкою, за станом. Хто має досвід, той бачить потребу тварин. Корова показує комфортно їй чи ні. По ній видно чи вона хвора, чи здорова, чи задоволена тим, що їй дають, чи їй щось заважає. Потрібно, щоб тварина почувала себе комфортно, тоді вона буде і давати молоко, і вчасно їсти, і вчасно доїтися, також важливо її вчасно осіменити. І все це в комплексі впливає на кількість і якість молока.

Що саме потрібно робити для того, щоб бути як ви – найкращими фермами?
Потрібно бути професіоналом у своїй справі, знати що ти хочеш, поставити перед собою ціль. І це має робитися в комплексі і у командному ритмі. На якість молока та успіх господарства в цілому впливає багато чинників, зокрема, організація виробництва на високому рівні і підбір працівників. Спілкування з представниками наших партнерів – фермерських господарств дало нам багато цікавої інформації та основне те, що ми помітили в очах людей любов до своєї справи та щире піклування про тварин.